Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Piłkarze Górnika Zabrze odwiedzili kopalnię Sośnica

Autor: JD
Dodano: 25-11-2021 11:26 | Aktualizacja: 25-11-2021 11:40

Piłkarze Górnika Zabrze wraz z trenerem klubu Janem Urbanem z okazji zbliżającej się Barbórki odwiedzili załogę kopalni Sośnica. Cechownia tego dnia - wyjątkowo w biało-niebiesko-czerwonych barwach - zebrała kibiców drużyny z Zabrza.

Piłkarzy powitał wiceprezes Polskiej Grupy Górniczej ds. produkcji Rajmund Horst oraz dyrektor kopalni Sośnica Krzysztof Kiełbiowski. Załoga kopalni przekazała wyjątkowy dar ekipie z Roosevelta - rzeźbiony w węglu herb klubu wraz z futbolówką i złotą gwiazdą symbolizującą zwycięstwa w Mistrzostwach Polski.Piłkarze Górnika Zabrze chętnie podpisywali koszulki, piłki, albumy i pozowali z kibicami do wspólnych zdjęć. Nie zabrakło również atrakcji i mini gier dla najmłodszych kibiców.

Po spotkaniu w cechowni piłkarze udali się pod ziemię na poziom 950, gdzie złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Barbary. Powoli rodzi nam się zatem nowa tradycja, to bowiem kolejny raz kiedy w okresie przed barbórkowym piłkarze z Zabrza odwiedzają kopalnie i spotykają się z pracownikami Polskiej Grupy Górniczej. Ostatnio Górnik wygrał w ligowym klasyku z Legią 3:2 i kibice nawiązywali także i do tego meczu.

Zobacz także: Piłka pełna pieniędzy

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023