Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Tańszy roaming na Euro 2008

Autor: Gazeta Wyborcza
Dodano: 28-05-2008 22:03

Operatorzy komórkowi fundują kibicom prezent. Postanowili obniżyć ceny roamingu w Austrii i Szwajcarii na czas piłkarskich Mistrzostw Europy.

Na razie znane są szczegóły oferty sieci Orange, która przygotowała specjalną ofertę roamingową - Pakiet Euro 2008 - pisze "Gazeta Wyborcza". Jak wyjaśnia rzecznik Grupy TP Wojciech Jabczyński, od 1 do 30 czerwca tańsze będą połączenia i SMS-y z krajów organizujących mistrzostwa. - W ofercie Pakiet Euro 2008 wprowadzamy jedną stawkę roamingu dla Austrii i Szwajcarii. Minuta połączenia wykonywanego będzie kosztować 1,5 zł, odbieranego 0,7 zł, a SMS 1,1 zł brutto - mówi Jabczyński.

Dla porównania ceny w standardowej ofercie roamingowej wynoszą w Austrii 2,20 zł za minutę połączenia wykonanego i 1,10 zł za połączenie przychodzące (to tzw. eurotaryfa wprowadzona we wrześniu ubiegłego roku w całej Unii Europejskiej). W nienależącej do UE Szwajcarii jest jeszcze drożej: 4,9 zł za minutę połączenia wykonanego i 2 zł za połączenia odbierane. SMS kosztuje standardowo 1,5 zł.

Ponadto każdy kibic korzystający z pakietu dostanie bezpłatny serwis SMS-owy, informujący go rano i wieczorem o najważniejszych wydarzeniach związanych z Euro 2008 oraz dodatkowe SMS-y po każdym golu strzelonym przez reprezentację Polski. - Dodatkowo po każdym wygranym meczu stawki roamingu zmaleją o 10 gr brutto na połączenia wykonywane i o 5 gr brutto na połączenia odbierane. Niższe ceny będą obowiązywały zawsze od następnego dnia po wygranym meczu. Jeśli nasza reprezentacja zwycięży w finale połączenia będą bezpłatne - mówi Jabczyński. Niestety, bez zmian pozostają opłaty za MMS-y i transmisję danych.

Ofertę roamingową na Euro 2008 ogłosi także Era. - Na razie nie zdradzę szczegółów, ale mogę zapewnić, że nasi kibice odwiedzający Austrię zostaną mile zaskoczeni - zapewnia Zbigniew Lazar, rzecznik PTC, operatora sieci.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020