Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Łódzkie: Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu w północnej i zachodniej części regionu

Autor: PAP
Dodano: 28-11-2021 08:43

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi i synoptycy IMGW ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu w niedzielę w północnej i zachodniej części woj. łódzkiego. Miejscami pokrywa mokrego śniegu może dochodzić do 10 cm.

Jak przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w wydanym ostrzeżeniu, intensywne opady śniegu w Łódzkiem z dużym prawdopodobieństwem mogą występować w niedzielę od godz. 12 do 24.

"Prognozowane są opady mokrego śniegu powodujące miejscami przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm" - przekazało IMGW.

Zjawisko może wystąpić w 11 powiatach w północnej i zachodniej części regionu: kutnowskim, łaskim, łęczyckim, pabianickim, poddębickim, sieradzkim, wieluńskim, wieruszowskim, zduńskowolskim, zgierskim oraz Łodzi. W związku z tym dla tych powiatów obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022