Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Kaczyński: w czwartek wniosek o wotum nieufności wobec Rostowskiego

Autor: PAP
Dodano: 05-06-2008 10:26

Dziś, 5 czerwca, będzie wniosek o wotum nieufności wobec ministra finansów Jacka Rostowskiego - zapowiedział w "Sygnałach Dnia" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

PiS deklarowało, że jeśli do północy w środę rząd nie podejmie decyzji w sprawie obniżki akcyzy na paliwo, PiS w czwartek lub piątek złoży wniosek o wotum nieufności dla szefa resortu finansów.

- Wiemy, kto ma przewagę, ale doszliśmy do wniosku, że w tym wypadku chodzi o coś bardzo ważnego, to znaczy o - z jednej strony - brak aktywności w walce z drożyzną, bo to nie jest sprawa tylko benzyny, tylko po prostu walki z drożyzną, a rząd może tutaj sporo zdziałać, może nie wszystko, ale niemało - podkreślił prezes PiS.

Według Kaczyńskiego wotum nieufności to kwestia oceny całej działalności Ministerstwa Finansów, która odnosi się do "różnych relacji, w tym między innymi do tej zasadniczej relacji między tym, co obiecywano, a tym co dzieje się naprawdę".

Był też pytany o opublikowany w środę raport Julii Pitery dotyczący wykorzystania kart kredytowych w organach administracji rządowej w latach 2006-2007. Według prezesa PiS trzeba zadać pytanie, co wnosi do "polskiego życia publicznego działalność pani Pitery". - Zatrudnianie ministra dla ośmieszającej w istocie rząd propagandy, to jest taki pomysł, którego do tej pory, o ile mi wiadomo, w świecie nie stosowano - powiedział J. Kaczyński.

Odpowiadając na pytanie o rządowy projekt ws. rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego powtórzył, że ta koncepcja budzi bardzo "ostry sprzeciw". - To rząd odpowiada konstytucyjnie za sprawy bezpieczeństwa, walki z przestępczością i wobec tego musi mieć odpowiednie instrumenty. W tym momencie tych instrumentów nie ma - powiedział prezes PiS.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021