Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Tauron nie sprzeda ciepłowni. Zapowiada inwestycje

Autor: Dariusz Ciepiela
Dodano: 22-12-2021 12:45 | Aktualizacja: 22-12-2021 12:46

Największa spółka ciepłownicza na południu Polski pozostaje w grupie Tauron. Przeprowadzone analizy wykazały, że optymalnym scenariuszem dalszego rozwoju tego segmentu będzie transformacja źródeł wytwórczych z węglowych na gazowe, a w przyszłości także wodorowe.

- Nowoczesne ciepłownictwo odegra kluczową rolę w dekarbonizacji polskiej energetyki. Transformacja sektora w oparciu o gaz jako paliwo przejściowe pozwoli na ewolucję ciepłownictwa w stronę nisko- a z czasem zeroemisyjną. Obecnie niezbędne jest jednak podjęcie przez Unię Europejską decyzji regulacyjnych, pozwalających na szybkie inwestycje w wysokosprawne jednostki gazowe z perspektywą wodorową - mówi Patryk Demski, wiceprezes  Tauron Polska Energia ds. strategii i rozwoju.

Gaz i dekarbonizacja

Decyzję o pozostawieniu o pozostawieniu 100 procent udziałów spółki Tauron  Ciepło w strukturach grupy podjął zarząd Tauron Polska Energia. Analizy dokonane w ostatnich miesiącach wskazały, że wobec zaostrzającej się polityki dekarbonizacyjnej Unii Europejskiej najkorzystniejszym modelem dalszego rozwoju spółki ciepłowniczej będzie konwersja jej źródeł wytwórczych z węglowych na gazowe, a w przyszłości także wodorowe.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022