Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

PGS Software: na outsourcingu można nieźle zarabiać

Autor: Parkiet
Dodano: 10-06-2008 06:23

1,8 mln zł chce pozyskać wrocławska spółka PGS Software ze sprzedaży nowych akcji w ofercie prywatnej. Papiery będą stanowiły 10 proc. podwyższonego kapitału.

Drugie tyle chcą zbyć dotychczasowi akcjonariusze: Wojciech i Paweł Gurgulowie (odpowiednio prezes i wiceprezes firmy). Po emisji będą kontrolować po 40 proc. walorów. Papiery objęte są rocznym zakazem sprzedaży - poinformował "Parkiet".

- Kończymy prace nad dokumentem informacyjnym. Chcemy jeszcze w tym miesiącu rozpocząć sprzedaż akcji. Debiut planujemy na przełom lipca i sierpnia - mówi "Parkietowi" Wojciech Gurgul.

PGS Software to niewielka spółka informatyczna specjalizująca się w produkcji oprogramowania na zlecenia zagranicznych firm. - Nasi klienci to niewielkie podmioty, którym nie opłaca się wynajmować informatyków z Indii czy Chin - tłumaczy prezes.

Jak zapewnia, kierowana przez niego spółka jest w stanie podjąć się stworzenia każdego rodzaju oprogramowania. - Nasi kontrahenci reprezentują bardzo różne branże. Produkty, które u nas zamawiają, mają najróżniejsze zastosowanie - mówi. Zapewnia, że portfel spółki jest mocno zdywersyfikowany. - Nasz najważniejszy klient zapewnił nam w 2007 r. około 13 proc. przychodów - informuje.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020