Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Korea Południowa zamyka najstarszą elektrownię węglową

Autor: Tomasz Wolf
Dodano: 29-12-2021 15:39

Najstarsza czynna elektrownia węglowa w Korei Południowej zostanie zamknięta do końca 2021 roku, zgodnie z rządowym planem przejścia na energię odnawialną w ramach programu redukcji drobnego pyłu - poinformowało południowokoreańskie Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Energii.

Elektrownia węglowa Honam, zlokalizowana w Yeosu, 450 km na południe od Seulu, zakończy działalność z końcem tego roku - podaje agencja informacyjna Yonhap. Zakład działa od 1973 roku.

Zamknięcie elektrowni jest częścią planu administracji prezydenta Mun Jae-ina, zakładającego stopniowe wyłączanie 10 starzejących się elektrowni węglowych i przekształcenie części z nich w elektrownie na skroplony gaz ziemny (LNG).

Korea Południowa zamierza zamknąć 24 starzejące się elektrownie węglowe w ramach całkowitego ograniczania zużycia węgla do produkcji energii elektrycznej do 2050 roku i zwiększenia wskaźnika samowystarczalności kraju w zakresie czystego wodoru do 34 proc. w 2030 roku, a następnie do 60 proc. w 2050 roku.

Rząd i firmy wydadzą 76,3 mld dol. w ciągu najbliższych czterech lat na projekty redukcji emisji dwutlenku węgla.

Obecnie w kraju działają 53 elektrownie węglowe - siedem zostało trwale zamkniętych w ciągu ostatnich dwóch lat w ramach programu zmniejszania uzależnienia od węgla w produkcji energii i redukcji zanieczyszczenia powietrza.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023