Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Rekordowy rok dla TUW PZUW

Autor: Artykuł TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych
Dodano: 30-12-2021 11:29

Mijający rok planujemy zakończyć najlepszym wynikiem sprzedażowym w naszej historii, przekraczając poziom 700 mln zł składki – zapowiada prezes TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych Rafał Kiliński. Jak podkreśla, TUW PZUW już po trzech kwartałach 2021 roku osiągnął przypis składki niemalże o trzy czwarte większy niż rok wcześniej.


 
– Nowa oferta, nowi ubezpieczeni i rekordowe wyniki – podsumowuje rok Rafał Kiliński. – Przez dziewięć miesięcy 2021 roku zebraliśmy prawie 515 mln zł składki, a więc o 72 proc. więcej niż w pierwszych trzech kwartałach zeszłego roku. Mijający rok planujemy zakończyć najlepszym wynikiem sprzedażowym w naszej historii, przekraczając poziom 700 mln zł składki. Rekordowa będzie też liczba naszych członków – szacujemy, że zwiększy się o 15 proc. w stosunku do 2020 roku. Takie wyniki pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość – mówi prezes TUW PZUW w wywiadzie w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Zwraca uwagę, że TUW PZUW już po pierwszym półroczu, według danych KNF, awansował z 18. na 11. pozycję wśród największych ubezpieczycieli na rynku non-life w Polsce, a więc ubezpieczeń majątkowych i innych poza ubezpieczeniami na życie. – Utrzymaliśmy przy tym wysoką ocenę ratingową agencji Standard & Poor's – na poziomie A- z perspektywą stabilną – dodaje.

Wśród nowych produktów wymienia „Polisę na biznes”, czyli ubezpieczenie od ryzyka dla drobnych przedsiębiorców i franczyzobiorców. – To nowatorski na rynku projekt. Wprowadziliśmy go w sierpniu, rozpoczynając od współpracy z siecią sklepów Żabka, która ma ponad 6000 franczyzobiorców. Już w ciągu tygodnia od jego ogłoszenia zgłosiły się trzy kolejne duże sieci franczyzowe – opowiada w wywiadzie.

Nowością w ofercie TUW PZUW są też dwa unikalne na rynku produkty: ubezpieczenia elektrowni wiatrowych „Siła Wiatru” i instalacji fotowoltaicznych „Moc Słońca”. – Zależy nam na tym, aby wspierać rozwój odnawialnych źródeł energii. To jeden z celów naszej strategii – wyjaśnia prezes Kiliński.

Pytany o plany na przyszły rok, przypomina, że strategicznym celem TUW PZUW na lata 2021-2024 jest miliard złotych przypisu składki rocznie. – Mamy ambicję znaleźć się dzięki temu wśród dziesięciu największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Jeśli ten cel, przynajmniej w dużej części, uda się go osiągnąć w nowym roku, to będzie dla nas wymarzony prezent na przyszłoroczną Gwiazdkę – dodaje.

 

TUW PZUW, należący do Grupy PZU, to największe w Polsce i jedno z najdynamiczniej rozwijających się na świecie towarzystw ubezpieczeń wzajemnych. Ubezpiecza klientów korporacyjnych, przede wszystkim duże przedsiębiorstwa i szpitale, a także samorządy, instytucje administracji publicznej oraz instytucje kościelne. Jest jedynym w Polsce towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych i jednym z czterech polskich ubezpieczycieli, którzy legitymują się międzynarodowym ratingiem siły finansowej.

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022