Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy wciąż pozostaje napięta

Autor: PAP/DC
Dodano: 05-01-2022 16:04

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy wciąż pozostaje napięta - napisał w środę na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Rzecznik wskazał na Twitterze, że "pierwsze dni nowego roku pokazały, że reżim Łukaszenki kontynuuje agresywną operację hybrydową przeciwko Polsce i UE".

- Grupy migrantów, które próbują forsować granicę, są obecnie mniejsze, ale za to jeszcze bardziej agresywne. Cudzoziemcy w dalszym ciągu są dowożeni przez stronę białoruską na granicę, gdzie przy wsparciu tamtejszych służb atakują polskich funkcjonariuszy i żołnierzy oraz niszczą zabezpieczenia graniczne. W stronę polskich patroli lecą gałęzie, kamienie, cegły, kierowane są silne strumienie światła i promieni laserowych - napisał rzecznik.

Jak podaje Straż Graniczna, w styczniu odnotowano już 96 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

- Liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy jest mniejsza, ale równomiernie nękane są wszystkie placówki na granicy z Białorusią. Obserwujemy wyraźną zmianę taktyki - poinformowała w środę podczas briefingu prasowego rzecznik SG por. Anna Michalska.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023