Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Wodór to paliwo przyszłości, ale stwarza tez problemy

Autor: ZJ
Dodano: 11-01-2022 16:42

20 stycznia 2022 roku w Warszawie, w hotelu Sheraton Grand Warsaw, odbędzie się konferencja EEC Trends. W ramach wydarzenia dojdzie do dyskusji o głównych trendach, które w roku 2022 staną się przedmiotem debat w trakcie XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego. I tak 20 stycznia w godz. 15.30-17.00 w ramach ścieżki tematycznej EEC INNOVATION odbędzie się sesja "Wodór - paliwo przyszłości".

Tematem dyskusji będzie również produkcja i dystrybucja wodoru. A także technologie wodorowe w transformacji energetyki, w ciepłownictwie i przemyśle. Porozmawiamy też o potencjalnej konkurencyjności wodoru w stosunku do paliw tradycyjnych w transporcie.

W dyskusji uczestniczyć będą między innymi: Łukasz Bersiński, dyrektor Biura Sektora Paliwowego i Infrastruktury Banku Gospodarstwa Krajowego; Tomoho Umeda, prezes firmy Hynfra; Piotr Woźny, prezes ZE PAK;  Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii a także przedstawiciele: ARP, PGNiG, BOŚ Banku.

Dyskusje, jakie odbędą się w ramach EEC Trends przygotują grunt pod Europejski Kongres Gospodarczy, wskazując priorytety i akcentując to, co najważniejsze. W toku tego wydarzenia wykuje się ostateczny kształt agendy EEC.

Dzięki takiemu podejściu kształt Kongresu jest pojemny i adekwatny do oczekiwań i potrzeb, aktualny i żywy. EEC Trends potwierdza, że dialog jest wpisany w DNA Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022