Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

BBI Capital szuka właściciela dla MTI

Autor: Puls Biznesu
Dodano: 24-06-2008 04:57

MTI, spółka z portfela BBI Capital ma nowe plany. Albo trafi na New Connect, albo w ręce nowego właściciela. Może być nim Mediatel.

Mobilna Telefonia Internetowa, w której udziały ma fundusz BBI Capital, niedawno przekształciła się w spółkę akcyjną. Teraz w planach są kolejne zmiany - pisze "Puls Biznesu".

- MTI trafi na New Connect albo połączy się z inną firmą z grupy BBI Capital - zapowiada Marcin Mizgalski, rzecznik BBI Capital.

Jeśli zrealizowany zostanie drugi scenariusz, tropy wiodą do Mediatela, niewielkiego, notowanego na giełdzie operatora telekomunikacyjnego (BBI trzy tygodnie temu poinformowało o zakupie 12,7 proc. spółki za 5,4 mln zł). Potwierdza to Paweł Ośka, prezes MTI.

- Nie zapadły jednak żadne decyzje - podkreśla prezes.

Fundusz ma obecnie ok. 70 proc. udziałów w MTI, które objął w ramach tzw. transakcji pre-IPO. Pozostałe udziały należą do Capital Investment Group i udziałowców prywatnych.

MTI oferuje usługi telefonii internetowej przez telefony komórkowe (potrzebna jest do tego komórka z dostępem do szerokopasmowego internetu). Oferta skierowana jest skierowana do klientów biznesowych.

- W tej chwili faktycznie koncentrujemy się na usługach dla biznesu, ale nie wykluczamy, że od września wejdziemy także na rynek masowy - mówi Paweł Ośka.

Dodaje, że sytuacja w spółce zmienia się bardzo dynamicznie i lada moment powinna zostać podjęta decyzja co do sposobu dalszego finansowania firmy. Na pomysł New Connect MTI wpadła w grudniu ubiegłego roku i właśnie dlatego podjęła kroki o przekształceniu w spółkę akcyjną. Potrzebuje pieniędzy na marketing i ewentualne przejęcia w branży reklamowej i płatności mobilnych.

- Koniunktura nie jest jednak sprzyjająca. Jeśli zdecydujemy się na New Connect, to w drodze private placement. Zadebiutujemy raczej po to, by się uwiarygodnić na rynku - mówi prezes.

Kolejną opcją jest połączenie z giełdowym Mediatelem. Spółki wydają się do siebie doskonale pasować. Mediatel specjalizuje się w usługach dla biznesu, w grupie ma m.in. spółki eTel i grupę Elterix. Deklarował kolejne przejęcia.

- Na razie się zastanawiamy, to bardzo wstępny etap i daleko jeszcze od jakiejkolwiek decyzji - mówi Marcin Kubit, prezes Mediatela.

Jeśli MTI nie zdecyduje się ani na New Connect, ani na sojusz z Mediatelem, ma jeszcze inne rozwiązanie.

- Zgłosił się do nas zagraniczny bank inwestycyjny, który ma w portfelu spółkę technologiczną. Jest zainteresowany MTI, bo nasze usługi można realizować również za granicą - wyjaśnia Paweł Ośka.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020