Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Play zapowiada koniec drogiego internetu bezprzewodowego

Autor: PAP
Dodano: 07-07-2008 17:39

Firma P4, operator sieci Play, rozpoczęła 7 lipca sprzedaż bezprzewodowego internetu.

W ofercie przy abonamencie za 45 zł i umowie na 12 miesięcy, użytkownik otrzymuje 5 GB transferu danych. Operator gwarantuje prędkość internetu dochodzącą do 1Mb/s.

W blueconnect, ofercie internetu bezprzewodowego Ery, 5 GB transferu miesięcznie kosztuje 120,78 zł. W iPlus, ofercie Polkomtela, 4GB transferu danych kosztuje 110 zł.

Opłata aktywacyjna w P4 wynosi 9 zł. Jak informuje firma, oferta internetowa jest dwukrotnie tańsza od proponowanych przez innych operatorów.

- Budowa szybkiej sieci 3,5G (w technologii szybkiego transferu danych - PAP) Play to jeden z największych tego typu projektów inwestycyjnych w Europie. W ostatnich dniach pozyskaliśmy gigantyczne finansowanie. To koniec drogiego internetu bezprzewodowego w Polsce - poinformował w komunikacie dyrektor marketingu Play Jacek Hensler.

Oferta nosi nazwę Play Online. Terminale (laptopy, palmtopy) łączą się z siecią za pomocą należących do operatora nadajników HSDPA (ang. High Speed Downlink Packet Access), które pozwalają na szybki transfer danych.

Usługa jest dostępna w 28 miastach (Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Elbląg, Kielce, Kwidzyn, Legionowo, Lublin, Łódź, Mysłowice, Olsztyn, Opole, Piaseczno, Piotrków Tryb., Płońsk, Police, Pruszków, Radom, Rzeszów, Siemianowice Śląskie, Sopot, Szczecin, Świdnik, Toruń, Tychy, Warszawa, Wołomin). Jak informuje Play, zasięg internetu będzie sukcesywnie powiększany.

W czerwcu br. dyrektor zarządzający P4 Chris Bannister poinformował, że w ciągu 3 lat firma Play chce dotrzeć z mobilnym szerokopasmowym internetem (bezprzewodowym, dostępnym m.in. w komórkach i laptopach) do 75 proc. Polaków.

Na realizację inwestycji P4 chce przeznaczyć 1,1 mld euro. W czerwcu br. spółka podpisała umowę z China Development Bank na kredyt w wysokości 490 mln euro. To zwiększyło zaangażowanie banku w firmę do 640 mln euro. Pozyskany kredyt jest uzupełnieniem 460 mln euro kapitału zainwestowanego przez akcjonariuszy spółki.

- Play, podobnie jak Netia, stawia na dostarczanie internetu. Ich strategie są oparte właśnie na szerokim paśmie. To rozsądne posunięcie, ponieważ internet szerokopasmowy jest usługą, która w niedługim czasie stanie się podstawową - powiedziała analityk IT firmy IDC Magda Borowik.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020