Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Wpadka Pekao SA - tysiące CV nadal dostępne w sieci

Autor: onet.pl
Dodano: 13-07-2008 18:38

Po sobotniej wpadce banku Pekao SA, w wyniku której do sieci wypłynęło ponad trzy tysiące CV kandydatów do pracy w banku, nadal nie "posprzątano". Jak donoszą internauci serwisu cynk.onet.pl, w sieci nadal można znaleźć CV wysyłane do banku.

Co prawda feralna strona banku (www.zainwestujwprzyszlosc.pl) została zablokowana, ale CV wcześniej tam wysłane są nadal dostępne w sieci. Nie można już ich zobaczyć hurtem na jednej stronie, ale jak pisze użytkownik Unc, "cóż z tego że zablokowali, jak i tak wszystkie dane można poznać w sieci".

Unc podaje przykład: po wpisaniu w wyszukiwarce google "site:zainwestujwprzyszlosc.pl" wyświetla nam się cała lista odnośników do CV. Strony są rzeczywiście zablokowane, ale wystarczy kliknąć obok adresu w link "Wersja HTML" i nadal możemy oglądać tysiące CV.

- Wystąpiliśmy do Google o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, powiedzieli, że nad tym pracują, ale nie wiemy, ile to jeszcze potrwa - mówi rzecznik prasowy banku Arkadiusz Mierzwa. Według rzecznika bank zrobił wszystko co mógł.

Nie unikamy odpowiedzialności. Podkreślam jednak, że to nie był nasz serwer, tylko firmy zewnętrznej - powiedział Mierzwa, podkreślając, że sprawa jest poważna. W poniedziałek całą sytuację ma zbadać Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021