Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

TP pozywa Tele2

Autor: Gazeta Wyborcza
Dodano: 15-07-2008 22:35

Telekomunikacja Polska żąda od Tele2 Polska ponad 3 mln zł. Powód? Bezprawne korzystanie z systemu ryczałtowego rozliczania za tzw. usługę WLR.

Chodzi o możliwość świadczenia usługi telefonicznej przez Tele2 na łączach TP - pisze "Gazeta Wyborcza". Jak tłumaczy Wojciech Jabczyński, rzecznik TP, jego firma złożyła już pozew przeciwko Tele2 Polska na kwotę 3,31 mln zł.

Chodzi o to, że w marcu 2007 r. prezes UKE wprowadził stałe opłaty za rozpoczęcie i zakończenie połączeń (niezależnie od ich liczby i czasu) w sieci TP. Decyzja ta jednak nie uprawniała do stosowania opłaty ryczałtowej w przypadku połączeń realizowanych w sieci TP, ale w ramach "usługi WLR", czyli przez abonentów innych operatorów. W kwietniu zeszłego roku regulator zmienił swoją wcześniejszą decyzję i objął rozliczaniem ryczałtowym również te ostatnie połączenia.

Tę decyzję uchylił jednak w listopadzie sąd, a wyrok się uprawomocnił. - W związku z tym TP ma prawo do zastosowania opłat minutowych, a nie ryczałtowych za usługi dla abonentów "usługi WLR" w Tele2. Jednak Tele2 nie zastosowała się do wyroku sądu i nie uznawała stosowania opłat minutowych - tłumaczy Jabczyński. Pozew dotyczy okresu od dnia wydania wyroku do 4 stycznia 2008 r., kiedy to prezes UKE wydał kolejną decyzję, która wprowadziła nowe zasady rozliczeń.

Rzecznik Tele2 Polska Karol Wieczorek komentuje sprawę krótko: - Uważamy roszczenia TP za całkowicie bezpodstawne. Naszych racji będziemy bronić przed sądem - tłumaczy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020