Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Coraz więcej domowych komputerów

Autor: Rzeczpospolita
Dodano: 24-07-2008 07:47

W polskich gospodarstwach domowych szybko przybywa sprzętu elektronicznego. Jednak, jak szacuje firma badawcza Euromonitor International, dopiero w przyszłym roku ponad 50 proc. z nich będzie wyposażonych w komputery. W tym roku poziom nasycenia ma wynieść 48,3 proc.

Sprzedaż komputerów, zarówno stacjonarnych, jak i laptopów, rośnie w ostatnich latach w tempie co najmniej kilkunastu procent rocznie, co jednak nie przekłada się na równie szybki wzrost nasycenia tego typu sprzętem w gospodarstwach domowych. W tym przypadku dynamika wynosi tylko 1 – 2 proc. rocznie i w 2012 r. dopiero w 55,5 proc. polskich domów będą komputery. W tym roku kupimy ok. 2 mln laptopów i ta liczba w kolejnych latach też będzie rosnąć - pisze "Rzeczpospolita".

Jednocześnie wbrew wcześniejszym prognozom ciągle nieźle sprzedają się komputery stacjonarne, które zamawiają i firmy, i klienci indywidualni. Dlatego w wielu domach działa dziś nawet po kilka komputerów, podczas gdy w większości gospodarstw ciągle nie ma ani jednego.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020