Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Francja: zakaz przewozu dzieci

Autor: KG Policji, wnp.pl (AG)
Dodano: 29-07-2008 13:28

W najbliższą sobotę 2 sierpnia we Francji obowiązywać bedzie zakaz przewozu dzieci środkami transportu publicznego. Zakaz jest związany z rozporządzeniem władz francuskich z dnia 22 maja br.

W związku z ekstremalnie trudnymi warunkami na drogach przewidzianymi na sobotę 2 sierpnia br. związanymi ze szczytem wyjazdów urlopowych we Francji, w godzinach od 0:00 do 24:00 wprowadza się, na całej sieci dróg i autostrad, zakaz przewozu dzieci (do 17 lat) w środkach transportu publicznego.

Przepisy rozporządzenia stosuje się poza departamentem początkowym (wyjazdowym) oraz departamentami granicznymi. Celem wprowadzenia rozporządzenia w życie, miasto Paryż, departamenty Hauts-de-Seine, la Seine-Saint-Denis oraz Val-de-Marne będą uważane za jeden departament. Lotnisko Rossy-Charles-de-Gaulle uważa się za część departamentów: le Val-d`Osie, la Seine-Saint-denis i la Seine-et-Marne.

Dla autokarów przyjeżdżających z zagranicy, jako departament początkowy (wyjazdowy) uważa się departament, gdzie znajduje się przejście graniczne wjazdowe na terytorium Francji.

W wyjątkowych przypadkach, prefekt może podjąć decyzję o uchyleniu przepisu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020