Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Cyfrowa sieć stała się niezbędnym modułem każdej inwestycji

Autor: Kalina Olejniczak
Dodano: 13-05-2022 16:00

- Nie można już dziś wyobrazić sobie infrastruktury transportowej bez w pełni cyfrowej sieci - podkreśla Santiago Argelich Hesse, dyrektor zarządzający Cellnex Poland.

Santiago Argelich Hesse, dyrektor zarządzający Cellnex Poland, uważa, że nie można już dziś wyobrazić sobie infrastruktury transportowej bez w pełni cyfrowej sieci.

- To sprawa kluczowa - zarówno dla klientów, jak i użytkowników dróg, firm, które są ich operatorami, dla utrzymania dróg i istniejących systemów bezpieczeństwa. Infrastruktura telekomunikacyjna powinna być jednym z modułów każdego takiego przedsięwzięcia i dziś, i w przyszłości - mówi w rozmowie z WNP.PL. 

Podkreśla, że firma chce być aktywnie zaangażowana w cyfrową modernizację Polski.

- Cała nasza infrastruktura może być dostępna, co pozwala szybko i łatwo rozwijać sieci telekomunikacyjne, zarówno dla sektora prywatnego, jak i administracji publicznej, a także w ramach projektów PPDR (public protection and disaster relief), czyli sieci bezpieczeństwa - wyjaśnia Santiago Argelich Hesse. 

- Dzięki decyzji Play i Polkomtela o sprzedaży nam infrastruktury, przestała ona służyć tylko właścicielowi, a stała się dostępna dla wszystkich graczy na rynku. Takie podejście pomaga rozwijać nowe technologie, pomaga start-upom, wspiera firmy zajmujące się bezpieczeństwem - dodaje szef Cellnex Poland.

Całość rozmowy - poniżej 

Czytaj też: Wspólne maszty pomogą upowszechnić 5G w Polsce

W 2021 roku Cellnex Telecom zainwestował w Polsce ponad 10 miliardów złotych oraz zobowiązał się zainwestować do 8,5 miliarda złotych w ciągu najbliższych 10 lat. Po przejęciu infrastruktury od Playa i Plusa firma jest właścicielem około 15,5 tysiąca lokalizacji (wież telekomunikacyjnych i anten) w naszym kraju.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022