Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

16-latki ze Śląska zablokowały Naszą-klasę

Autor: Gazeta Wyborcza (Katowice)
Dodano: 09-09-2008 08:38

Śląska policja zatrzymała dwóch 16-latków, którzy stworzyli program umieszczający w portalu Nasza-klasa niechciane reklamy i sparaliżowali jego pracę. - Straciliśmy przez to 60 mln zł - twierdzą przedstawiciele portalu.

Stworzony przez chłopców program szpiegujący przez blisko dwa miesiące monitorował portal Nasza-klasa i wykrywał umieszczane przez użytkowników zdjęcia. Pod każdą nową fotografia automatycznie generował napis "fajne zdjęcie" i nielegalnie umieszczał reklamę płatnego programu do pobierania plików muzycznych - czytamy w katowickiej.

- W efekcie tak przeciążyli serwer, że strona Naszej-klasy najpierw bardzo wolno chodziła, a potem na jakiś czas została nawet zablokowana - mówi aspirant Marek Wręczycki z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Nasza-klasa oszacowała, że wysyłane przez 16-latków spamy spowodowały, że w ciągu dwóch miesięcy portal odwiedziło o 2 mln mniej użytkowników niż zwykle, przez co portal stracił 60 mln zł! - Nie wykluczone, że będziemy domagali się wyrównania strat spowodowanych działalnością młodych komputerowców - zapowiada Joanna Gajewska z portalu Nasza-klasa.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020