Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Pomorskie: Świadkowie złapali pijanego kierowcę, który miał prawie 4 promile alkoholu

Autor: PAP
Dodano: 05-07-2022 17:12

Świadkowie złapali i przekazali policji kierowcę, który w Gniazdowie (woj. pomorskie) prowadził auto mają prawie 4 promile alkoholu. 55-latek wsiadł za kierownicę, mimo że był kompletnie pijany i ma cofnięte uprawienia do kierowania.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim Karolina Figiel poinformowała PAP, że do zatrzymania pijanego kierowcy doszło w poniedziałek późnym wieczorem w Gniazdowie k. Nowego Dworu Gdańskiego. "Zgłaszające osoby zauważyły toyotę, której kierowca mógł być pijany. Świadkowie zatrzymali samochód, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Zaraz po otwarciu drzwi od kierującego wyczuli alkohol" - dodała Figiel.

Po zatrzymaniu mężczyzny wezwano policję. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 55-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego ma w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Wyszło też na jaw, że wobec mężczyzny została wydana decyzja administracyjna, o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów, a jego prawo jazdy jest zatrzymane.

Teraz 55-latek odpowie między innymi za prowadzenie po pijanemu, a także za jazdę autem po cofnięciu uprawnień.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022