Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Zakład Bombardiera chce zwiększyć produkcję

Autor: PAP
Dodano: 18-09-2008 12:46

Wrocławski zakład produkcyjny kanadyjskiej firmy Bombardier ma zamiar w przyszłym roku zwiększyć produkcję oraz zatrudnić dodatkowo do 200 osób.

Bombardier zatrudnia w 4 zakładach w Polsce około 1400 osób. Największy zakład firmy jest we Wrocławiu, gdzie zatrudnionych jest około 800 osób. Wrocławski zakład Bombardier kontynuuje tradycję Fabryki Wagonów Pafawag, obecnie produkuje głównie elementy lokomotyw i innych pojazdów, na rynki Europy i USA.

Wrocławski Bombardier w 2009 r. będzie się rozbudowywał. Planowo o blisko dwie trzecie ma być zwiększona produkcja.

- W 2008 r. wyprodukujemy około 220 tzw. pudeł. W przyszłym roku będzie to już ponad 300 sztuk kompletnych wyrobów - mówił dyrektor ds. sprzedaży firmy Bombardier Marek Karaś dodając, że chodzi o komplet podzespołów, ponieważ w tej chwili we Wrocławiu nie ma linii montażowej gotowych pojazdów.

Aby osiągnąć założony plan, Bombardier zamierza zwiększyć zatrudnienie, przypuszczalnie o około 150-200 osób. Karaś zaznaczył, że ponieważ na rynku nie jest łatwo znaleźć wykwalifikowaną kadrę, firma będzie prowadzić szerokie szkolenia swoich aktualnych i przyszłych pracowników.

Karaś nie chciał podać dokładnej wartości planowanej inwestycji, ale zaznaczył, że chodzi o "duże miliony euro".

Bombardier Inc. jest producentem rozwiązań transportowych, m.in. samolotów, taboru szynowego i wyposażenia kolejowego. Podstawowe produkty koncernu w Polsce to m.in. lokomotywy elektryczne, nadwozia lokomotyw, ramy wózków pojazdów szynowych, wyposażenie i systemy sygnalizacyjne oraz aparatura elektryczna.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021