Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Dystrybutor Ery rozmawia o fuzji

Autor: Parkiet
Dodano: 29-10-2008 07:42

Diler Ery, giełdowy Eurotel SA, rozmawia z dwoma partnerami o ewentualnej fuzji - dowiedział się "Parkiet". Niewykluczone, że jednym z nich jest Tell, właściciel sklepów z ofertą Orange, Ery i Plusa.

- Rozmawiamy obecnie z dwiema firmami o pomyśle na wspólny biznes w przyszłości. Ponieważ z różnych względów możliwości przejęcia mamy obecnie ograniczone - w związku z sytuacją na rynkach emisja nie wchodzi w grę, liczymy się też z trudnościami w pozyskaniu kredytu - zastanawiamy się nad fuzją - mówi w rozmowie z "Parkietem" Tomasz Basiński, wiceprezes Eurotela.

Dodaje, że podmioty, z którymi negocjuje, "to polskie firmy, niekoniecznie giełdowe". Są porównywalne do Eurotela pod względem wielkości sieci. Oferują produkty i usługi także operatorów innych niż Era. Rozmowy są na podobnym etapie zaawansowania w przypadku obu firm. Czy jedną z nich jest Tell?

- Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie - ucina Basiński. - Nie mogę tego skomentować - mówi Robert Krasowski, członek zarządu Tella.

Sieć Eurotela liczy obecnie 180 sklepów z ofertą Ery. Wcześniej plany spółki zakładały, że do końca roku będzie zarządzać 200 punktami. - Ten poziom osiągniemy raczej poprzez rozwój organiczny. Nie sądzę, aby udało nam się to zrobić do końca tego roku - mówi Basiński. Dodaje, że tegoroczny wynik Eurotela nie będzie gorszy niż w 2007 roku, gdy zysk netto nieznacznie przekroczył 5 mln zł. Pozytywnie na wynik wpłynie zakup w lipcu 44 punktów sprzedaży usług Ery. Niekorzystnie na rezultaty finansowe może wpłynąć zmiana wizerunku salonów Ery - głównie ze względu na utracone korzyści związane z koniecznością zamknięcia poszczególnych sklepów na pewien czas.

Tymczasem Tell posiada obecnie około 260 sklepów z ofertą Orange, 80 salonów Ery i 25 punktów sprzedaży Playa. Niedawno spółka poinformowała o zamiarze przejęcia firmy Impol, dzięki któremu zwiększy do końca roku liczbę salonów Plusa do 50. Obecnie ma ich dziesięć.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020