Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Microsoft ostrzega przed internetowymi oszustami w czasach kryzysu

Autor: PAP
Dodano: 29-10-2008 13:12

Oszuści internetowi będą próbowali wykorzystać globalny kryzys finansowy - ostrzegł w środę Tim Cranton, ekspert Microsoftu ds. bezpieczeństwa w internecie.

Należy więc spodziewać się oszukańczych maili z ofertami kredytowymi od upadłych banków. Warunkiem otrzymania pilnie potrzebnych pieniędzy będzie wniesienie "niewielkiej opłaty". Według Crantona oszuści już usiłują wykorzystywać to, że coraz więcej ludzi popada w tarapaty finansowe.

Jedną z metod stosowanych ostatnio coraz częściej przez oszustów jest oferowanie "korzystnego refinansowania" kredytów hipotecznych. Cranton zwrócił uwagę, że oszuści bardzo szybko przystępują do działania po klęskach żywiołowych, takich jak huragan Katrina, czy tsunami.

Popularną metodą jest poszukiwanie chętnych do pomocy w wyprowadzaniu fortun z krajów rozwijających się. Oczywiście najpierw trzeba wnieść rozmaite "opłaty administracyjne" itp.

Microsoft poinformował o zawiązaniu "koalicji" z Yahoo!, Western Union i Afrykańskim Bankiem Rozwoju w celu skuteczniejszego ostrzegania internautów przed oszustami i podnoszenia zaufania do internetu, w tym także do internetowego handlu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021