Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Texaco Delo dla logistyki

Autor: Artykuł promocyjny Texaco Lubricants
Dodano: 21-11-2022 10:48

Powszechność Internetu i rozwój handlu w sieci sprawiły, że nawyki zakupowe znacząco zmieniły się na przestrzeni ostatnich 20 lat, wpływając w konsekwencji na funkcjonowanie logistyki. Rozwój e-commerce i zwiększona automatyzacja w ramach łańcuchów dostaw i dystrybucji sprawiły, że firmy zmieniły swoje podejście do gromadzenia zapasów i towarów. Odeszły od dużych, masowych dostaw w kierunku modelu „Just In Time”. To rozwiązanie w dużym stopniu znajduje odzwierciedlenie w funkcjonowaniu flot pojazdów. Ich właściciele nieustannie poszukują możliwości obniżenia kosztów. W walce o maksymalizację produktywności znaczenie ma także dbałość o prawidłową eksploatację pojazdów, w tym np. stosowanie odpowiednich olejów.

System „Just in Time” może przynieść wiele korzyści zarówno firmom, jak i konsumentom. Model ten opiera się na założeniu, że asortyment i towary docierają do miejsca ostatecznej sprzedaży tuż przed jej finalizacją. Gdy w wybranym sklepie lub regionalnym centrum dystrybucji zaczyna brakować produktów, system wysyła niewielką dostawę towarów do tego miejsca. Rozwiązanie to pozwala przechowywać towary masowo, w scentralizowanych magazynach, często zlokalizowanych przy głównych trasach komunikacyjnych w całym kraju. 

Dla klienta ostatecznego oznacza to, że gdy kupuje na przykład nowy smartfon czy komputer, to znacznie ograniczone jest ryzyko długiego oczekiwania na dostawę spowodowane brakiem w magazynie, podczas gdy w innym punkcie sprzedaży – oddalonym jedynie o kilkadziesiąt km – znajduje mnóstwo towaru, na który nie ma popytu. Z kolei dla firmy model „Just in Time” oznacza mniejszą potrzebę inwestowania w obszerne powierzchnie magazynowe oraz rozproszenie zapasów w wielu punktach sprzedaży. W efekcie zmniejszają się koszty operacyjne, umożliwiając wprowadzenie bardziej konkurencyjnych cen produktów. 

Również powiązani z tym sektorem właściciele flot pojazdów szukają skutecznej metody maksymalizacji wartości swoich firm. Wdrożenie modelu „Just in Time” wymusza przywiązanie większej wagi do zarządzania samochodami ciężarowymi i dostawczymi, tak aby pracowały jak najbardziej wydajnie.  Pomocnym wskaźnikiem pozwalającym obrazować skuteczność metod maksymalizacji wartości przedsiębiorstwa jest wyliczanie całkowitego kosztu posiadania (Total Cost Ownership - TCO). W przypadku flot dokładne obliczenie TCO może pomóc określić, kiedy należy wymienić pojazdy lub rozważyć przejście na leasing czy wynajem. Zbyt długie utrzymywanie pojazdu użytkowego może ostatecznie znacznie bardziej obciążyć budżet firmy niż wymiana na nowy egzemplarz. Co więcej, podchodząc do analizy i optymalizacji finansowej floty pojazdów w perspektywie wieloletniej, możliwe jest lepsze planowanie i zarządzanie kosztami – na przykład ubezpieczeniem, zakupem paliwa, wymianą opon czy serwisem. 

Eksperci zwracają uwagę, że optymalizacja kosztów powinna obejmować również bardziej praktyczne elementy, o które nie zawsze przychodzą od razu na myśl w kontekście zarządzania flotą. To na przykład prawidłowe ciśnienie w oponach czy każdorazowe sprawdzanie czy pojazdy nie przewożą niepotrzebnego ładunku, gdyż dodatkowa masa wpływa na wydajność pojazdu oraz zużycie paliwa. 

Innym ze sposobów na dobre wyniki w tym obszarze są regularne przeglądy pojazdów. W kontekście eksploatacji pojazdów niezwykle istotna jest dbałość o silnik, a jednym z kluczowych aspektów jest prawidłowo dobrany olej. Bez względu na liczebność floty i niezależnie od tego czy w jej skład wchodzą samochody ciężarowe długodystansowe, te o średniej ładowności czy miejskie autobusy, wysokiej jakości oleje mają wpływ na zwiększenie trwałości wykorzystywanych pojazdów. 

Dla sektora flot samochodów ciężarowych i autobusów Texaco opracował pełną gamę produktów Delo. W jej ramach Texaco oferuje wysokiej jakości oleje do silników wysokoprężnych, płyny do chłodnic, oleje do skrzyń biegów i przekładni, smary oraz oleje hydrauliczne do pojazdów użytkowych wraz z licznymi produktami powiązanymi. To najwyższej jakości produkty klasy premium, które zapewniają optymalną oszczędność paliwa oraz kompleksową ochronę i wydajność kluczowych podzespołów pojazdów, ograniczając ich czas przestoju i minimalizując tym samym koszty operacyjne przedsiębiorców. 

Przykładem jest stosowanie wysokiej jakości oleju silnikowego opracowanego specjalnie z myślą o redukcji popiołu i zmniejszeniu zużycia paliwa. W ten sposób można zwiększyć trwałość i zmaksymalizować produktywność pojazdów flotowych. Takie możliwości oferuje olej Texaco Delo 600 ADF, który pomaga również chronić filtry cząstek stałych (DPF), które wraz z katalizatorem utleniającym odgrywają kluczową rolę w wychwytywaniu wielu niebezpiecznych gazów i cząstek stałych powstających podczas procesu spalania. 

Olej Texaco Delo 600 ADF zapewnia nie tylko ochronę silnika, ale także układu oczyszczania spalin, gdyż zastosowana technologia dodatków uszlachetniających o bardzo niskiej zawartości popiołu wykorzystuje o 60% mniej komponentów metalicznych, które odkładają się w układach oczyszczania spalin, wpływając na wzrost kosztów konserwacji i wydłużanie się czasu przestojów. Nowoczesny produkt Texaco wydłuża okres pomiędzy wymianami oleju. Poprzez zastosowanie skutecznego pakietu dodatków przeciwutleniających, olej silnikowy Delo 600 ADF doskonale się sprawdza w wysokich temperaturach roboczych, które zazwyczaj skracają trwałość olejów silnikowych. Formuła Texaco Delo 600 ADF umożliwia także pojazdom utrzymanie niskiego zużycia paliwa, co przekłada się na znaczne ograniczenie kosztów w trakcie całego okresu ich eksploatacji.

 

Więcej informacji o produktach Texaco Delo do pojazdów użytkowych znajduje się tutaj

 

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023