Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Force India zrywa współpracę z Ferrari

Autor: PAP
Dodano: 10-11-2008 17:26

Właściciele najsłabszego teamu w tegorocznych mistrzostwach świata Formuły 1 Force India ogłosili, że rozwiązali umowę na dostarczanie silników przez Ferrari, należące do włoskiego koncernu Fiat. Finalizują rozmowy o pozyskaniu na nowy sezon jednostek napędowych od Mercedesa.

Umowa z Ferrari, którą rozwiązano za porozumieniem stron, miała obowiązywać do końca 2009 r. W ostatnim sezonie Force India nie zdobył ani jednego punktu w osiemnastu wyścigach z cyklu Grand Prix.

W ramach szerszego pakietu ma dojść też do podpisania umowy o partnerstwie z teamem McLaren-Mercedes, która otwierałaby drogę do współpracy technicznej z brytyjsko-niemieckim zespołem, w którego barwach startuje aktualny mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton.

Prawdopodobnie Force India będzie mógł też skorzystać z opracowanego przez McLarena systemu odzyskiwania energii kinetycznej (KERS), który po raz pierwszy będzie obowiązkowym wyposażeniem w nowym sezonie F1.

To poważna zmiana w strategii niemieckiego koncernu, bowiem odkąd w 1995 r. przejął część udziałów w ekipie McLarena, nie udostępniał swoich jednostek napędowych innemu zespołowi. Jako ostatni z silników Mercedesa korzystał w 1994 roku team Sauber, obecnie BMW-Sauber, którego kierowcą jest Robert Kubica.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020