Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Jacek Socha: brak decyzji postawi spółki węglowe w sytuacji polskich stoczni!

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
Dodano: 19-11-2008 09:28

W trakcie konferencji „Górnictwo-Energetyka” Nowego Przemysłu Jacek Socha, wiceprezes PricewaterhouseCoopers w Polsce, były minister Skarbu Państwa, zaznaczył, że brak podejmowania decyzji jest gorszy od podjęcia decyzji, która może się okazać błędna.

- Skończył się czas braku podejmowania decyzji! - podkreślał Jacek Socha. - Dalsze odsuwanie w czasie decyzji o prywatyzacji spółek węglowych może prowadzić do sytuacji, w jakiej znalazły się polskie stocznie.

Jacek Socha pytał, czy w Polsce prywatyzacja może dotyczyć tylko firm stojących na krawędzi bankructwa.

- Należy prywatyzować wtedy, kiedy jest dobra koniunktura - mówił Socha. - Natomiast u nas, w czasie dobrej koniunktury zaraz pojawiają się głosy, że prywatyzacja jest niepotrzebna, bo wszystko jest w porządku. Jednak koniunktura nie trwa wiecznie, stąd nie należy hamować procesów prywatyzacyjnych.

Socha przyznał, że górnictwu trudno będzie o pozyskanie środków na realizację inwestycji. Sektor bankowy stał się bowiem dużo bardziej ostrożny. Dlatego należy przeprowadzić dokładne analizy i mieć na uwadze prywatyzację spółek węglowych poprzez giełdę.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019