Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Fiat nagrodził prymusów

Autor: FAP, wnp.pl (AG)
Dodano: 28-11-2008 21:47

W Bielsku-Białej, prezesi spółek Grupy Fiat w Polsce wręczyli 103 dzieciom pracowników nagrody za szczególne wyniki w nauce osiągnięte w pierwszym półroczu br.

W uroczystości, która odbyła się w Sali Redutowej Hotelu "Pod Orłem", oprócz nagrodzonych i ich rodziców, wzięli udział przedstawiciele władz i instytucji lokalnych oraz kierownictwo spółek Fiata w Polsce.

Nagrody pieniężne, w tym roku wręczane już po raz trzynasty, przyznawane są w trzech kategoriach: świadectw maturalnych (45 osób), licencjatów i dyplomów inżyniera (25 osób) oraz  dyplomów ukończenia studiów wyższych z tytułem magistra lub lekarza (33 osoby ). Łączna wartość przyznanych w tym roku nagród to 382 250 zł.

12 lat temu zarząd Fiat S.p.A. w Turynie ustanowił program nagród przyznawanych w oparciu o regulamin ogólny dzieciom pracowników spółek Fiata, zarówno we Włoszech, jak i w innych krajach, w których firma odgrywa znaczącą rolę, pragnąc w ten sposób wyróżnić uczniów i studentów - dzieci pracowników Fiata - osiągających szczególnie dobre wyniki w nauce.

Dotychczas w Polsce w trzynastu edycjach konkursu przyznano 2 185 nagród na łączną wartość ponad 8,3 mln zł.

W 15 spółkach należących do Grupy Fiata w Polsce, w tym 4 joint ventures, pracuje ponad 11 tys. osób. Obroty Grupy Fiat w Polsce w ub.roku (razem ze spółkami joint ventures) wyniosły 22,9 mld zł. Grupa Fiat jest jednym z największych inwestorów zagranicznych w Polsce i czołowym eksporterem. Na koniec 2007 r. wartość eksportu wyniosła 14,4 mld zł.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022