Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Czterej operatorzy powołali spółkę Mobile TV

Autor: ISB
Dodano: 12-12-2008 15:50

Czterej najwięksi operatorzy telefonii komórkowej w Polsce: Polska Telefonia Cyfrowa, Centertel, Polkomtel oraz P4, powołali wspólną spółkę Mobile TV, poinformował Polkomtel w komunikacie. Spółka weźmie udział w konkursie na operatora telewizji mobilnej.

"Celem założenia spółki jest wspólny udział w ogłoszonym przez UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej) konkursie na wybór operatora multipleksu świadczącego hurtowy dostęp do telewizji mobilnej DVB-H" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej, w tym tygodniu, zgodę na powołanie takiej spółki wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Urząd uznał, że utworzenie wspólnej spółki przez rywali nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, ponieważ nowoutworzony wspólny przedsiębiorca nie będzie prowadził działalności na rynkach, na których obecni są wnioskodawcy.

Czterej udziałowcy spółki Mobile TV posiadają w niej równe prawa - po 30 udziałów stanowiących 25 proc. kapitału zakładowego, uprawniających do 25 proc. ogólnej liczby głosów na WZ.

"Przedmiotem działalności będzie świadczenie usług umożliwiających dostęp do telewizji mobilnej w oparciu o technologię DVB-H lub inną" - czytamy dalej.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023