Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Pięć firm zainwestuje 130 mln zł w Łódzkiej SSE

Autor: PAP
Dodano: 21-01-2009 16:26

Kolejnych pięć firm otrzymało w środę zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W sumie zatrudnią one 300 osób i zainwestują ponad 130 mln zł.

Prezes ŁSSE Marek Cieślak powiedział PAP, że jest zadowolony, iż mimo "czarnych przepowiedni gospodarczych" są nadal firmy, które nie boją się inwestować i zatrudniać nowe osoby.

Prezes ma nadzieję, że także w rozpoczynającym się roku w łódzkiej strefie zainwestują kolejne przedsiębiorstwa. Tym bardziej, że - jak dodał - trwają procedury związane z poszerzeniem strefy o kolejnych ponad 250 ha. Jeśli do tego dojdzie, to obszar ŁSSE wynosić będzie ponad 1,16 tys. ha.

Cieślak zastrzega jednak, że raczej nie będzie w 2009 roku jakiś "medialnych inwestycji". Będzie to raczej rok średnich przedsiębiorstw.

Największą inwestycję spośród firm, które w środę otrzymały zezwolenia, planuje producent m.in. akcesoriów do przewodów gumowych czy osłon do kabli - spółka Hellermann Tyton. W podstrefie ŁSSE w Słupcy (woj. wielkopolskie) zamierza wybudować nowy zakład produkcyjny. Łączne nakłady na budowę mają wynieść ponad 66 mln zł, a zatrudnienie znalazłoby w nim co najmniej 155 osób.

Kolejne dwa przedsiębiorstwa, które otrzymały zezwolenia, związane są branżą farmaceutyczna i kosmetyczną - Polfa Łódź SA i Nepentes SA. W sumie zainwestują one 39 mln zł i zatrudnią 75 osób.

Zezwolenia na działalność w ŁSSE odebrały jeszcze: producent drzwi do wind - spółka Enginova (wartość inwestycji to niemal 22 mln zł, a pracę znajdzie co najmniej 50 osób) oraz firma logistyczna C. Hartwig-Targi (zainwestuje 3,2 mln zł i zatrudni 20 osób).

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna została utworzona w 1997 roku. Obejmuje obszar o powierzchni ok. 900 ha i jest zagospodarowana w ok. 82 proc. Ma charakter rozproszony - składa się z 29 podstref. Od początku istnienia ŁSSE na działalność w niej wydano 135 zezwoleń. W sumie łączna wartość nakładów inwestycyjnych wyniosła ok. 8 mld zł, natomiast liczba miejsc pracy sięga ponad 18,6 tys.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020