Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Mediatel chce przejąć firmę w Polsce, a potem za granicą

Autor: PAP
Dodano: 05-02-2009 13:54

Mediatel planuje w I kwartale kupić w Polsce firmę telekomunikacyjną o kilkudziesięciomilionowych obrotach. W pierwszym półroczu spółka rozważa też akwizycję zagranicznego branżowego podmiotu - poinformował PAP Marcin Kubit, prezes spółki.

"Do końca pierwszego kwartału chcemy zrobić kolejny ruch akwizycyjny. Będzie to podmiot z branży telekomunikacyjnej o obrotach rzędu kilkudziesięciu mln zł, nie notowany na GPW" - powiedział PAP prezes, nie podając więcej szczegółów.

"Przyglądamy się też zagranicznej firmie z branży, do przejęcia może dojść w pierwszym półroczu. Nie jest to jednak podmiot z Ukrainy" - dodał.

Kubit wyjaśnił, że Mediatel wstrzymał plany akwizycji na rynku ukraińskim, aż do czasu ustabilizowania się sytuacji gospodarczej w tym kraju. Wcześniej spółka informowała o planach zakupu operatora infrastrukturalnego na Ukrainie.

Nowe akwizycje mają być częściowo finansowane przez emisję akcji.

"W przypadku polskiej i zagranicznej akwizycji chcielibyśmy, podobnie jak dotychczas, częściowo zapłacić naszymi akcjami, częściowo gotówką" - powiedział prezes.

MediaTel przejął w lutym 2008 roku firmę eTel, a w marcu wybrane składniki przedsiębiorstwa Premium Internet. Pod koniec pierwszej połowy ubiegłego roku sfinalizowane zostało także przejęcie Elterix Holding.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020