Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Oprogramowanie ERP towarem eksportowym polskich firm

Autor: PAP
Dodano: 17-02-2009 20:41

Oprogramowanie wspomagające zarządzanie firmą (tzw. ERP) to najczęściej eksportowana do krajów Europy Środkowej i Wschodniej przez polskie firmy usługa IT - wynika z raportu firmy analitycznej DiS.

Zdaniem ekspertów, polskie firmy najczęściej eksportowały do krajów badanego regionu oprogramowanie ERP (z ang. Enterprise Resource Planning) - 105 projektów na ponad 400, budowały za granicą sieci dystrybucyjne (72) i zawierały umowy dot. współpracy w budowie sieci internetowych (36) oraz obsługi sieci telekomunikacyjnych (26).

DiS informuje, że od momentu przystąpienia Polski do UE coraz więcej zagranicznych firm z krajów Europy Środkowej i Wschodniej - Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Węgier - importuje produkty i usługi IT z Polski

Firma powołała się też na dane Eurostatu, z których wynika, że najlepiej wyposażonymi w komputery w regionie są przedsiębiorstwa Czech, Słowacji, Chorwacji i Słowenii. Polska zajmuje w tym zestawieniu 8. miejsce. Podobnie kształtuje się ranking przedsiębiorstw wyposażonych w internet - Polska znalazła się w nim na 6. pozycji, wyprzedzając Litwę, Serbię oraz Węgry.

DiS działa od 1995 r. Specjalizuje się w opracowaniach poświęconych zastosowaniom informatyki w różnych dziedzinach gospodarki.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022