Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Audi rządzi w segmencie Premium w Europie Zachodniej

Autor: Audi, wnp.pl (AG)
Dodano: 09-03-2009 08:29

Audi wyprzedziło w styczniu konkurentów z segmentu Premium w liczbie samochodów zarejestrowanych w Europie Zach. Producent z Ingolstadt sprzedał w pierwszym miesiącu roku 45 124 szt. nowych samochodów, zdecydowanie więcej niż dwaj podstawowi konkurenci.

Na mocno kurczącym się rynku marce udało się poprawić swoją pozycję: 5,1% wszystkich aut zarejestrowanych w Europie Zachodniej przypadło w styczniu '09 na markę z czterema pierścieniami. W analogicznym okresie ub.roku było to 3,9%.

Wynik ten stanowi kontynuację pozytywnego rozwoju z ostatnich miesięcy: w ostatnim kwartale 2008 Audi z ponad 5% udziałem w rynku znalazło się na szczycie swojej klasy.

Zdaniem Petera Schwarzenbauera, członka zarządu Audi AG do spraw sprzedaży i marketingu, sukces ten wynika z młodej palety produktów. Tylko w ub.roku producent wprowadził na rynek dwanaście nowości. - Tę ofensywę produktową będziemy nadal kontynuować, powiedział Schwarzenbauer. - Zwłaszcza w tym napiętym okresie decydujące dla marki Audi jest przedstawienie klientom właściwej oferty. Atrakcyjne, sportowe modele, podziwiane przez fanów marki Audi - przy tym wydajne i oszczędne w zużyciu paliwa. W tym kierunku nadal pójdziemy.

Sześć nowych modeli Audi pojawi się na rynku w pierwszej połowie 2009 r. Schwarzenbauer: - Do 2015 r. chcemy oferować naszym klientom 40 modeli - z wyjątkowo nowoczesnymi technologiami. W tym celu każdego roku inwestujemy 2 mld euro w rozwój produktów.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022