Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Dwa banki będą finansowały działalność Sygnity

Autor: PAP
Dodano: 31-03-2009 15:59

Sygnity będzie współpracowało z dwoma bankami, które będą finansowały działalność spółki. Z jednym z nich spółka podpisała umowę w poniedziałek, a umowa z drugim będzie podpisana we wtorek. Czas trwania umów to 12 miesięcy - poinformował PAP rzecznik Sygnity Michał Michalski.

"Kilka dni temu spłaciliśmy całą linię kredytową w jednym z banków w wysokości 8 mln złotych. Dalej będziemy współpracować z dwoma bankami. Z jednym podpisaliśmy umowę wczoraj, a z drugim podpisujemy dzisiaj" - powiedział PAP Michalski.

"Oba banki utrzymały nam dotychczasową wielkość linii kredytowych. Zaspokajają one nasze obecne potrzeby. Umowy są zawarte na najbliższe 12 miesięcy" - dodał.

Rzecznik poinformował także, że Sygnity korzysta obecnie z kredytów o wartości około 30 mln zł, a zadłużenie z tytułu emisji obligacji wynosi 63 mln zł.

Sygnity 14 października 2008 r. zawarło z trzema bankami: Pekao, BRE Bankiem oraz Raiffeisen Bank Polska porozumienie w sprawie finansowania działalności spółki. Na jego mocy banki przedłużyły umowy kredytowe dla spółki do dnia 30 marca 2009 r.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020