Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Exide nagrodzony przez Toyotę

Autor: Exide, wnp.pl (AG)
Dodano: 26-04-2009 19:23

Exide Technologies SA (dawna Centra) została uhonorowana nagrodą "Dostawcy Roku 2008", przyznawaną przez Toyota Peugeot Citroen Automobile (TPCA). Tytuł nadano za najwyższe standardy jakości oraz wysoki poziom logistyki.

Poznańskie akumulatory montowane są w produkowanych w Kolinie Toyotach Aygo, Citroenie C1 oraz Peugeot 107. Wg prezesa TPCA Yasuhiro Takahashi, nagrody dla "Dostawców Roku" są formą uznania i podziękowania za wysiłki dostawców komponentów, którzy poza pracownikami, mają bezpośredni wpływ na sukces rynkowy produkowanych modeli. We współpracę z TPCA zaangażowanych jest ponad 1000 dostawców, którzy zaopatrują zakład w 3700 komponentów. Tylko 51 części jest produkowanych na miejscu w zakładzie w Kolinie.

Spośród tak szerokiego grona dostawców, TPCA wyróżniła najlepszych partnerów biorąc pod uwagę dwa podstawowe kryteria: brak reklamacji jakościowych w zakresie produktu oraz terminowość dostaw. - Takie wymagania nie są dla nas niczym nadzwyczajnym. Będąc dostawcą na rynku pierwszego wyposażenia od wielu lat, jako zakład jesteśmy przygotowani do spełniania najwyższych wymogów producentów samochodów - mówi Janusz Mieloszyk, prezes Exide Technologies SA. - Toyota jest jednak klientem wyjątkowo wymagającym, o wielkiej tradycji i doświadczeniu w zakresie jakości i dostaw just-in-time. Uznanie tego klienta jest potwierdzeniem, że nasze działania zmierzają we właściwym kierunku - dodaje.

Exide Poznań w swoim portfolio klientów z rynku pierwszego wyposażenia ma takie marki, jak Fiat, Ford, Jaguar, Land Rover czy właśnie Toyota, Peugeot i Citroen.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021