Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Solarisy Urbino dla Grudziądza

Autor: Solaris Bus & Coach, wnp.pl (AG)
Dodano: 13-07-2009 19:15

W styczniu br. firma Solaris Bus & Coach SA podpisała umowę na dostawę 23. niskopodłogowych autobusów Solaris Urbino dla firmy Veolia Transport w Grudziądzu. Dostawy autobusów rozpoczęły się w czerwcu. Trzy nowe Solarisy Urbino zostały dostarczone klientowi 10 czerwca. Kolejnych 19 - trafi do Grudziądza w lipcu, a ostatni zostanie włączony do floty w listopadzie.

Solarisy Urbino dla Veolia Transport będą pierwszymi tego typu pojazdami w Grudziądzu. Solaris Urbino to nazwa niskopodłogowej rodziny autobusów miejskich. Charakterystyczna dla całej rodziny jest opadająca linia przedniej szyby. To rozwiązanie umożliwia kierowcy jednocześnie lepszą widoczność krawędzi chodnika po prawej stronie pojazdu, zwiększając tym samym bezpieczeństwo pasażerów oczekujących na przystanku.

Każdy autobus posiada funkcję "przyklęku" obniżającą wysokość wejścia o 7 cm, a także rampę ułatwiającą wjazd osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim, otwieraną ręcznie bądź elektrycznie.

Solarisy Urbino 12 dla Grudziądza wyposażone są w ekologiczne silniki spełniające normę emisji spalin Euro 5. Ponadto w pojazdaCH zamontowana jest klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej i kabiny kierowcy. Pojazdy posiadają system monitoringu. Trzy kamery rejestrują obraz z wnętrza autobusu, a jedna śledzi to co się dzieje przed pojazdem.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023