Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

World Class Manufacturing - srebro dla tyskiego Fiata

Autor: FAP, wnp.pl (AG)
Dodano: 14-07-2009 15:28

Grupa Fiata korzysta z WCM, międzynarodowej metodologii organizacji cyklu produkcyjnego i zarządzania swoimi fabrykami, które działają zgodnie ze standardami na poziomie światowym. Proces usprawnienie WCM przewiduje trzy poziomy – Bronze Level; Silver Level i Gold Level. W 2007 r. tyski zakład Fiat Auto Poland otrzymał Bronze Level, dołączając w ten sposób do prestiżowego grona przedsiębiorstw "World Class Manufacturing". Wcześniej, w 2004 r., zakład otrzymał Polską Nagrodę Jakości, a w 2005 r. był finalistą Europejskiej Nagrody jakości – EFQM, jako pierwsze polskie przedsiębiorstwo w historii tego konkursu.

6 i 7 lipca br. tyski zakład Fiat Auto Poland został poddany kolejnemu audytowi pod kątem stosowania najlepszych i najskuteczniejszych metod zarządzania procesem produkcyjnym wg WCM.

Grupa zagranicznych audytorów pod przewodnictwem prof. Hajime Yamashina oceniała pod tym kątem stosowane w zakładzie procedury i uzyskana wysoka ocena pozwoliła na przyznanie zakładowi certyfikatu Silver Level. To znaczące uznanie zakład otrzymał dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników w rygorystyczny proces wdrażania zasad i metod WCM, co pozwoliło na osiągnięcie poprawy w logistyce, jakości i na obniżenie kosztów. Ta ocena w bezpośredni sposób przekłada się na ocenę przez rynek jakości aut produkowanych w Tychach. W niedawno opublikowanym rankingu niezawodności wg niemieckiego ADAC, Fiat Panda zajął I miejsce w kategorii aut klasy miejskiej /segment A i B/.

Zakład FAP w Tychach to drugi europejski zakład z Grupy Fiata, który otrzymał ocenę Silver Level /po zakładzie w Melfi/.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021