Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Continental: nowe homologacje na pierwszy montaż

Autor: Continental, wnp.pl (AG)
Dodano: 15-07-2009 08:23

Continental uzyskał właśnie kolejne homologacje dla swoich produktów, zwłaszcza jeśli mowa o ogumieniu zimowym na pierwszy montaż.

Jako dostawca opon dla kompaktowego BMW serii 1, MINI oraz BMW M3, producent zimówek z Hanoweru może prezentować coraz dłuższą listą samochodowych "homologacji". Inżynierowie z BMW zatwierdzają wyłącznie opony, które gwarantują optymalne połączenie osiągów aut z przyczepnością na zimowych drogach. - Dla specjalistów z BMW ogromne znaczenie ma fakt, że opony są w stanie przynieść pewne i skuteczne prowadzenie pojazdu na suchej nawierzchni - wyjaśnia Philipp Ohliger, inżynier z Continental.

Obecnie Continental produkuje opony dla co trzeciego auta wytwarzanego w Europie. Jest także dostawcą ogumienia dla fabryk motoryzacyjnych z USA i Azji.

Firma ze sprzedażą przekraczającą 24 mld euro, jest jedną z pięciu najważniejszych na świecie w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Korporacja zatrudnia obecnie ok. 133 000 pracowników w prawie 190 lokalizacjach w 35 państwach.

Co czwarta opona w Europie produkowana jest przez grupę Continental. Ponad 30% nowych europejskich aut zjeżdżających z linii montażowych jest wyposażonych w opony tej grupy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021