Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

NGK dla pojazdów zabytkowych

Autor: NGK, wnp.pl (AG)
Dodano: 16-07-2009 11:10

NGK Spark Plug Europe wydała właśnie zaktualizowaną wersję popularnego katalogu świec do samochodów zabytkowych, zawierającą wiele nowych zastosowań. Kolejna edycja (V) obejmuje samochody wyprodukowane w latach 1931-1990 i po raz pierwszy zawiera także informacje o przewodach zapłonowych.

Samochody zabytkowe odznaczają się ogromnym potencjałem na rynku wtórnym. W całej Europie każdego roku dają obrót w wysokości 16 bln euro. Każdy właściciel takiego samochodu wydaje średnio 1200 euro rocznie na serwis i części do swojego "weterana" w celu zachowania go w dobrej kondycji.

Dobór właściwej świecy do samochodu klasycznego z pomocą katalogu jest prosty. Podobnie jak w poprzedniej edycji, zdjęcia wszystkich świec żarowych są w oryginalnych rozmiarach i zawierają wszelkie niezbędne informacje. Z kolei lista zamienników umożliwia odnalezienie odpowiednika danej świecy zapłonowej lub żarowej. Ponadto do większości silników katalog wskazuje nie tylko standardową świecę zapłonową, ale także jej alternatywę wykonaną z materiału szlachetnego.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020