Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

PCC Intermodal na giełdzie w październiku

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
Dodano: 24-08-2009 14:59

Chcemy, żeby akcje PCC Intermodal zadebiutowały na giełdzie na początku października - powiedział nam Waldemar Preussner, właściciel grupy PCC.

- Przy czym wielokrotnie powtarzałem, że choć celem jest pozyskanie środków na budowę terminalu kolejowego w Kutnie, tak naprawdę nie chodzi tu o pieniądze, tylko o wprowadzenie pierwszej spółki na giełdę i w ten sposób otworzenie sobie drogi do pozyskiwania kapitału w przyszłości - podkreśla Waldemar Preussner.

Stąd tylko 10-procentowe podwyższenie kapitału. Według szefa PCC ostateczna wielkość emisji będzie zależeć od sytuacji na rynku, ale zgodnie z danymi z prospektu emisyjnego ma to być ok. 27 mln zł. Wcześniej mówiło się o kwocie ok. 50 mln zł.

Jak wiadomo, PCC Intermodal ma ambitne plany rozbudowy sieci terminali kontenerowych. - W ciągu najbliższych 2-3 lat planujemy budowę trzech lub czterech nowoczesnych terminali, każdy o powierzchni 10-12 ha - zapowiada Waldemar Preussner.

Według niego spółka ma już zabezpieczone tereny pod te inwestycje, a prace projektowe przy pierwszym terminalu w Kutnie już trwają. Szef PCC ocenia, że inwestycja powinna zostać zrealizowana do połowy 2010 roku.

- Kolejne lokalizacje to Wrocław i Sosnowiec. Każdy terminal to koszt rzędu 50 mln zł. Nie martwimy się o plany budowy konkurencyjnych terminali, bo wychodzimy z założenia, że kto zbuduje je pierwszy, ten będzie miał łatwiej - mówi Waldemar Preussner.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022