Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

PKP Cargo wygrało przetarg na obsługę bocznicy KWK "Murcki"

Autor:  wnp.pl (PS)  |  06-10-2009 13:39
Należąca do Katowickiego Holdingu Węglowego KWK „Murcki” jest kolejną firmą, która w ostatnim czasie zleciła PKP Cargo tego typu prace na swojej bocznicy. Na początku września podobną umowę przewoźnik podpisał z elektrownią „Łagisza”, która należy do Południowego Koncernu Energetycznego.

Obsługa bocznicy obejmuje prace związane z funkcjonowaniem trzech rejonów załadunkowych, w tym dwóch załadunku węgla. Obsługę realizować będzie 65 pracowników Śląsko-Dąbrowskiego Zakładu PKP Cargo.

Jak informuje zarząd przewoźnika, spółka realizuje w ten sposób politykę handlową, ukierunkowaną na zwiększanie i dywersyfikację przychodów oraz restrukturyzację zatrudnienia. Zamiast zwalniać pracowników, operator kolejowy przesuwa ich do pracy w obszarach, w których dotychczas dominowały firmy prywatne, w tym m.in. w obsłudze bocznic kopalń, elektrowni i elektrociepłowni. Dzięki nowej usłudze, PKP Cargo stworzyło już łącznie ok. 100 miejsc pracy. Zarząd zapowiada startowanie w kolejnych przetargach na obsługę bocznic przemysłowych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019