Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Audi świętuje pozycję w segmencie Premium

Autor: Audi, wnp.pl (AG)
Dodano: 06-10-2009 20:38

Jak wskazują statystyki Niemieckiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego VDA, żaden producent marki Premium nie wytwarza i nie sprzedaje więcej samochodów z napędem na cztery koła na świecie niż Audi.

Jak pokazują statystyki nowo rejestrowanych aut, także w Niemczech, Audi zajmuje pierwsze miejsce wśród samochodów klasy Premium z napędem na cztery koła. 1/3 samochodów Audi wyposażona jest w tą technikę. Audi Q5, jako nowy prominentny model z palety samochodów z napędem na cztery koła jest najpopularniejszym na świecie SUVem w swojej klasie - przez osiem miesięcy 2009 roku sprzedano okrągłe 63 100 aut.

- W przyszłości będziemy nadal umacniać naszą pozycję na rynku samochodów z napędem na cztery koła - mówi Peter Schwarzenbauer, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu Audi AG. I tak Audi Q5 będzie od początku października produkowane nie tylko w Ingolstadt ale również w Changchun (Chiny) dla chińskiego rynku. W ten sposób producent z Ingolstadt zamierza umocnić swoją wiodącą rolę na rynku, który - wg prognoz - w tym roku będzie największym motoryzacyjnym rynkiem na świecie.

Napęd quattro jest istotnym elementem w ofensywie modelowej koncernu. Dzięki niemu Audi zdobywa nowe segmenty. Audi Q5, wprowadzone jesienią '08, jest dziś najpopularniejszym SUV'em w swojej klasie; od stycznia do sierpnia sprzedano 63 119 Q5, z tego 47 930 w Europie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021