Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Toyota dla przyszłej kadry

Autor: TMMP, wnp.pl (AG)
Dodano: 19-10-2009 15:06

Fabryka Toyoty w Wałbrzychu przekazała na rzecz miejscowego Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego samochód Toyota Avensis.

Wiceprezes TMMP Akira Umehara: - Dar jest kontynuacją naszej długofalowej polityki wsparcia szkoły, której absolwenci stanowią też kadrę naszej fabryki.

Przekazany samochód był dotychczas wykorzystywany na terenie fabryki w celach testowych. Teraz będzie służył uczniom profilu mechanicznego i mechatronicznego w czasie zajęć praktycznych organizowanych w szkolnych warsztatach.

Historia współpracy pomiędzy TMMP, a szkołą sięga roku 1999 czyli początków funkcjonowania fabryki w Wałbrzychu. Do tej pory firma przekazała na rzecz centrum m.in. numeryczną obrabiarkę mechaniczną, modele skrzyni biegów i silnika. Od ub. roku uczniowie szkoły uczestniczą też w praktykach zawodowych w ramach dwóch specjalizacji: "obsługa, serwisowanie i programowanie obrabiarek CNC z elementami obróbki skrawaniem" oraz "Obróbka skrawaniem z elementami sterowania CNC". To pierwszy program praktyk organizowany wałbrzyską fabrykę Toyoty.

- Dotychczasowy wkład Toyoty w rozwój naszych uczniów przyczynił się do podnoszenia standardów edukacyjnych naszej placówki - podsumował dotychczasową współpracę Zenon Grabiński, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Wałbrzychu. - Możliwość szkolenia się z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych przekazanych przez firmę oraz odbycia praktyki przygotowującej do zawodu w realiach nowoczesnego zakładu pracy jest ważnym czynnikiem kształtowania umiejętności kluczowych i kompetencji zawodowych młodego człowieka - dodał dyrektor.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021