Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Kia Cadenza - propozycja dla szejków

Autor: Kia, wnp.pl (AG)
Dodano: 20-10-2009 17:49

Kia Motors Corp. ujawniła pierwsze oficjalne zdjęcia nowego sedana o nazwie Cadenza. Limuzyna wywodzi się bezpośrednio z samochodu koncepcyjnego KND-5, który zadebiutował w kwietniu br. podczas Salonu w Seulu. Światowa premiera Kii Cadenza odbędzie się pod koniec roku na międzynarodowych salonach samochodowych w Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie i Dubaju.

Nazwa "Cadenza" pochodzi z włoskiego języka muzycznego - nawiązując do solowych popisów koncertowych i arii operowych. Sportowy model wyróżnia się agresywnym zarysem świateł głównych w otoczeniu diod LED oraz muskularnym przetłoczeniem burt karoserii. Grill chłodnicy wraz ze stylowymi światłami tylnymi akcentuje zamierzone uwypuklenie charakteru "high-tech". We wnętrzu dominuje futurystyczna tablica przyrządów. Kierowcę wita łagodne oświetlenie podłogi i wnętrza - wraz z wstęgą świetlną, która biegnie wzdłuż deski rozdzielczej pomiędzy przednimi drzwiami tworząc odpowiednią atmosferę w kabinie.

Wyposażenie Cadenzy obejmować będzie podgrzewane koło kierownicy, elektryczną regulację długości siedziska foteli (podparcie ud kierowcy/ pasażera), wentylację przednich foteli oraz system automatycznego usuwania zamglenia szyby czołowej.

Kia Cadenza produkowana będzie obok Nowego Sorento w zakładzie Hwasung i wejdzie do sprzedaży w Korei oraz na rynkach Bliskiego Wschodu pod koniec roku. Na innych rynkach światowych pojazd dostępny będzie w 2010 r. Koncern nie planuje wprowadzenia tego sedana na rynki Europy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020