Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Hawe podpisała z UPC Polska list intencyjny na dzierżawę światłowodu

Autor: PAP
Dodano: 02-11-2009 17:54

PBT Hawe, spółka zależna Hawe, podpisała z UPC Polska list intencyjny i rozpoczęła negocjacje, które mają prowadzić do zawarcia umowy regulującej zasady dzierżawy przez UPC włókien światłowodowych o łącznej długości 1.214 km - poinformowała Hawe w komunikacie prasowym.

Podpisany list dotyczy linii światłowodowej w relacji: Warszawa - Sochaczew - Gniezno - Poznań - Gorzów Wielkopolski - Szczecin - Koszalin - Słupsk - Gdańsk.

Podpisane porozumienie dotyczy jednej pary włókien światłowodowych.

Spółka podała również, że w podpisanym dokumencie znalazła się też informacja, że strony będą prowadziły rozmowy na temat rozszerzenia współpracy wraz z rozwojem Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej HAWE.

"UPC wyraziła zainteresowane dzierżawą włókien światłowodowych należących do PBT Hawe w celu rozbudowy posiadanej sieci szkieletowej, z wykorzystaniem której prowadzi działalność w zakresie dostawy usług telewizji analogowej i cyfrowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu, telefonii stacjonarnej, a także wprowadza nowe i innowacyjne usługi" - podało HAWE w komunikacie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020