Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Renault przejmie AvtoVaz?

Autor: Rzeczpospolita
Dodano: 05-11-2009 12:37

Kreml jest coraz bliżej przejęcia kontroli nad najwięszym rosyjskim producentem aut, po to, aby przekazać ją Francuzom, pisze "Rzeczpospolita". Jak zapowiedział Władimir Putin, rząd po raz kolejny pomoże upadającemu gigantowi. Tym razem będzie to w przeliczeniu ok. 1,9 mld USD.

Z tej kwoty 1,3 mld USD pójdzie na uregulowanie tzw. niespłacalnych długów koncernu (całe to 2,8 mld USD), pozostałość - na program inwestycyjny, nowe, konkurencyjne modele i miejsca pracy.

- AvtoVaz i rosyjski rząd mogą liczyć na naszą pomoc w tym, co tyczy się technologii, urządzeń i know-how, które pozwolą umocnić pozycję firmy na rynku - zapowiedział agencji Nowosti przedstawiciel Renault, który jest udziałowcem AvtoVaz. Francuzi przekażą spółce m.in. elementy modelu logan, na bazie których będzie produkowana nowa łada, pisze "Rz".

Wiceprezes Renault Christian Esteve dzień wcześniej informował, że jego firma zachowa swój pakiet blokujący w AvtoVaz - 25% (+1), dzięki wniesionym technologiom. Jednak, jak dowiedział się Reuters, plan Kremla zakłada docelowo sprzedaż AvtoVaz Renault.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022