Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Astra IV (również z Gliwic) nagrodzona

Autor: GM, wnp.pl (AG)
Dodano: 06-11-2009 13:06

Europejscy fani motoryzacji przyznali nowej Astrze pierwsze znaczące trofeum, a mianowicie nagrodę Złotej Kierownicy (Goldene Lenkrad) w klasie samochodów kompaktowych. Jest to najbardziej prestiżowa nagroda przyznawana przez należący do koncernu prasowego Axel Springer magazyn Auto Bild. W tegorocznym wyborze uczestniczyli czytelnicy z 26 europejskich krajów w ogólnej liczbie ponad 40 mln.

Nowa Astra (produkowana m.in. w zakładach GMMP w Gliwicach) wygrała ze sporą przewagą otrzymując najwyższe noty za silnik, zużycie paliwa, zawieszenie, układ hamulcowy oraz układ kierowniczy, a także system wspomagania kontroli jazdy. Zarówno eksperci techniczni jak i kierowcy sportowi uznali, że Nowa Astra to numer 1. w swojej klasie. Technicy ocenili ją na pięć, zaś kierowcy wyczynowi na siedem w ośmiostopniowej skali oceny.

- Wydaje się że pod względem nagród, Astra idzie sladami Insigni. Wspaniale jest otrzymać takie wyróżnienie jeszcze przed dotarciem nowego kompaktu Opla do salonów sprzedaży - mówił Carl-Peter Forster, przewodniczący Rady Nadzorczej Adam Opel GmbH.

Wybory Złotej Kierownicy są organizowane w dwóch fazach. W pierwszym etapie, europejscy czytelnicy magazynu głosują na swój ulubiony samochód, wybierając 46 samochodów w sześciu kategoriach (mini, kompaktowy, średni, luksusowy, sportowy i van). Następnie zespół 50. ekspertów złożony z techników, kierowców wyścigowych, redaktorów i znanych osobistości, testuje i ocenia nominowane samochody pod względem dynamiki, komfortu i jakości wykonania. Oprócz wielu znanych w Niemczech osobistości, w głosowaniu uczestniczą też kierowcy wyczynowi, w tym dwukrotni rajdowi mistrzowie świata Walter Röhrl i Isolde Holderied, piloci kierowców testowych Mattias Ekstroem i Ralf Schumacher, niemiecka legenda kierownicy Hans-Joachim Stuck oraz znany szwajcarski kierowca Christina Surer.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022