Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Fast Finance złożył prospekt w KNF

Autor: ISB
Dodano: 03-12-2009 13:44

Spółka Fast Finance, zajmująca się obrotem wierzytelnościami, złożyła w czwartek prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) i liczy, że w pierwszej połowie przyszłego roku przejdzie z NewConnect na główny rynek warszawskiej giełdy, poinformował prezes Jacek Daroszewski.

"Przejdziemy na rynek główny bez nowej emisji akcji i na razie jej nie planujemy. W tej chwili to sposób pozyskania kapitału, który byłby najmniej korzystny dla obecnych akcjonariuszy" - powiedział Daroszewski dziennikarzom. Dodał, że spółka może w przyszłym roku przeprowadzić emisję obligacji, rozważa też dodatkowe finansowanie przez kredyty bankowe i pożyczki od innych firm.

Narastająco w I-III kw. spółka miała ponad 3,5 mln zysku netto i 13,2 mln zł przychodów. Daroszewski poinformował, że spółka powinna w całym roku osiągnąć ok. 5 mln zł zysku netto przy ok. 16 mln zł przychodów. Prezes zaznaczył też, że spodziewa się poprawy wyników w 2010 r.

Obecnie spółka posiada kilkanaście pakietów wierzytelności o wartości nominalnej ponad 240 mln zł. Według Daroszewskiego spółka kupiła je płacąc kilkanaście procent ich wartości nominalnej i liczy na odzyskanie ok. 60%.

W 2009 r. spółka kupiła pakiety wierzytelności o wartości nominalnej w wysokości ponad 110 mln zł. Fast Finance zajmuje się obecnie wyłącznie wierzytelnościami detalicznymi. Odkupuje je od banków i firm telekomunikacyjnych.

Prace nad przejściem spółki na rynek główny koordynują Dom Maklerski AmerBrokers oraz Equity Market Consulting Group.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020