Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Ciężarowy Mercedes na gaz rozpoczął służbę w ALDI

Autor: Daimler, wnp.pl (AG)
Dodano: 08-01-2010 14:29

Pierwszy ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Econic napędzany gazem ziemnym i przeznaczony do dystrybucji żywności został przekazany grupie ALDI SÜD Moenchengladbach. Szyty na miarę pojazd o niskiej kabinie został oznaczony jako "Blue Angel".

Do ciągnika z wysokim dachem dołączono naczepę chłodnię. Firma ALDI SÜD zdecydowała się na przyjazny środowisku napęd na gaz ziemny CNG. i teraz sprawdza jego zalety w codziennej pracy.

ALDI SÜD wykorzystuje Mercedesa Econic NGT do zaopatrywania z centralnego magazynu w Moenchengladbach swoich oddziałów na lewym brzegu Dolnego Renu. Strefy miejskie o ograniczonym dostępie, wąskie wjazdy, niepoprawnie zaparkowane samochody, coraz bardziej restrykcyjne regulacje ekologiczne, jak również presja czasu - dystrybucja miejska stawia wysokie wymagania zarówno kierowcom, jak i pojazdom. Uznano, że samochód dystrybucyjny, taki jak Econic NGT, musi spełniać wymogi dotyczące ładowności, zwrotności, ekologiczności i ekonomiczności. Niska emisja CO2 (zerowa podczas używania biogazu jako paliwa ), brak emisji cząstek stałych i niski poziom hałasu - to ekologiczne zalety Econica NGT. Model spełnia restrykcyjną normę EEV (Enhanced Environmentally Friendly Vehicle) i nosi tytuł "Blue Angel", który jest najbardziej znanym na świecie odznaczeniem, przyznawanym produktom i usługom przyjaznym środowisku (przyznawany od 1978r.).

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021