Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Sieć Getin Noble Banku wzrośnie o 130 placówek do 2012 r.

Autor: ISB
Dodano: 11-01-2010 15:08

Getin Noble Bank chce w ciągu 3-4 lat znaleźć się w pierwszej piątce banków w Polsce w kluczowych kategoriach. W planach jest także wzrost liczby placówek o 130 do 661 oddziałów. Bank buduje własny dział windykacji, który docelowo ma liczyć 500 osób, poinformował p.o. prezesa Getin Noble Bank Krzysztof Rosiński.

"Nasz cel numer jeden to pierwsza piątka w kilku kategoriach w ciągu 3-4 lat. Pod względem efektywności będzie dużo łatwiej, bo jesteśmy lepsi niż konkurencja np. wynik operacyjny, zysk, czy przychody mamy wyższe, ale pod względem sumy bilansowej, czy funduszy własnych musimy jeszcze popracować, aby poprawić pozycję" - powiedział na konferencji prasowej Rosiński.

Getin Noble Bank zachował dwa brandy i nie planuje synergii placówek ze względu na odrębność linii biznesowych. W tym roku stawia na wzmocnienie sieci kanałów dystrybucji i budowę nowych.

"W tym roku stawiamy na internet i call-center, w którym będzie zatrudnionych 200-300 osób" - powiedział wiceprezes Jarosław Augustyniak.

W ciągu 3 lat sieć banku wzrośnie o ok. 130 ( w tym ok. 80 to placówki Getin Banku) i sięgnie 661 oddziałów. Na koniec 2009 r. bank dysponował siecią 535 placówek.

Bank chce także zbudować w ciągu trzech lat dział corporate banking. "Chcemy to zrobić od podstaw, albo przez akwizycję" - powiedział Rosiński. Bank zamierza także wzmocnić pozycję w leasingu samochodów i w tym segmencie będzie raczej rozwijał się organicznie.

W czwartym kwartale ub. roku bank rozpoczął realizację projektu własnego działu windykacji. Obecnie zatrudnia on 200 osób, a ich liczba zwiększy się do 500 do końca 2010 r.

"Nie spodziewamy się pogorszenia jakości portfela. Ściągalność należności w listopadzie i grudniu już poprawiła się. Chcemy być postrzegani jako bank, który dba o własne pieniądze i windykuje należności" - powiedział członek zarządu Maurycy Kuhn.

Bank nawiązał współpracę z firmą Tax-Care i dzięki połączeniu usług bankowych z usługami księgowymi i doradztwem podatkowym liczy na pozyskanie klientów z segmentu mikrofirm. Obecnie ma ich 400.

Rozwój banku spowoduje wzrost zatrudnienia do ok. 5 tys. etatów w 2012 r. wobec ok. 3,4 tys. obecnie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021