Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Grad "spokojny" o realizację 25 mld zł przychodów z prywatyzacji w 2010 r.

Autor: PAP
Dodano: 12-01-2010 10:23

Biorąc pod uwagę przygotowanie Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) do tegorocznej prywatyzacji, a także wielkość i sektory spółek przeznaczonych do sprzedaży, o realizację planu wynoszącego 25 mld zł przychodów w 2010 r. można być spokojnym, uważa minister skarbu Aleksander Grad.

"Stuprocentowych gwarancji nigdy nie można dać, ale patrząc, na to, jak jesteśmy gotowi, co będziemy w tym roku prywatyzować i w jakich sektorach, to jestem spokojny o te 25 mld zł" - powiedział Grad w poniedziałkowym wywiadzie dla TVN CNBC Biznes.

Wśród tegorocznych planów minister wymienił Polską Grupę Energetyczną (PGE), Tauron Polską Energię, Eneę, Bogdankę, a także PZU oraz GPW.

Grad przedstawił też ostateczne dane dotyczące przychodów z prywatyzacji za 2009 rok. "Jest dokładnie 6.970 mln zł - to jest memoriałowo, czyli tyle zawarto umów. Gotówkowo - czyli to, co wpłynęło do końca roku - to jest kwota ponad 6,5 mld zł" - powiedział minister.

Podkrślił, że dochody budżetu z tytuły dywidend ze spółek z udziałem Skarbu Państwa wyniosły w ub. r. 7,8 mld zł W poniedziałek (11 stycznia) wpłynęło dalsze ponad 0,5 mld zł dywidendy z GPW.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021