Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Wydarzenia: Rynek wykupiony, możliwa formacja głowy i ramion

Autor: DM IDMSA
Dodano: 12-01-2010 12:47

Wczorajsza sesja amerykańska przyniosła odwrócenie tendencji rozpoczętej w Azji. Dodatkowo zamknięcie na poziomie dziennego minimum po uprzednim ustanowieniu nowego szczytu jest sygnałem słabości i każe zwiększyć ostrożność w przypadku posiadania pozycji długich.

Korekta z tych poziomów jest jak najbardziej możliwa, biorąc pod uwagę długość ostatniego impulsu wzrostowego oraz poziom wykupienia rynku. Pierwszy istotny poziom geometryczny znajduje się w rejonie poziomu 79 USD.

Warto zwrócić uwagę na rynek złota, gdzie odbicie ostatniego spadku doszło niemal do poziomu zniesienia 61.8% Fibonacciego (1168 USD, spot), osiągając przy okazji poziom wykupienia na oscylatorach. Może to być zatem okazja do trzeciej podfali korekty, zanim trend zostanie na dobre wznowiony. Rynek srebra także w okolicy ważnych poziomów geometrycznych.

Rynek miedzi nie mógł przełamać wczoraj poziomu 350 USD. Biorąc pod uwagę zachowanie cen ropy i metali szlachetnych trudno nie spodziewać się korekty także na tym rynku. W razie jej rozpoczęcia może ona sięgnąć 330 USD. Zdecydowanie najsilniejszy jest w dalszym ciągu rynek platyny, gdzie zarówno wczoraj jak i dziś obserwujemy nowe szczyty. Kąt nachylenia trendu jest dość duży, co może sugerować jedną z ostatnich faz przed korektą (emocje).

Dość znacznej korekcie uległy ceny soi, obecnie rynek jest w okolicy ostatnich poziomów geometrycznych, których przełamanie może oznaczać spadek poniżej grudniowego minimum.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021